چرا به ردیاب شخصی نیاز داریم؟

ردیاب های شخصی قابلیت ارسال لحظه ای و سریع موقعیت را دارند که این موضوع باعث شده نه تنها خانواده ها، بلکه بسیاری از افراد دیگر و حتی مدیران شرکت ها، توجه خود را به آنها معطوف کنند.

در چند سال اخیر فروش ردیاب شخصی در بازار ایران با رشد چندین برابری همراه بوده است و متقابلاً شرکت هایی زیادی وارد این بازار برای واردات و یا تولید آن شده اند.

دستگاه های نظارتی GPS مانند ردیاب شخصی ، امروزه به نقطه ای رسیده اند که کوچک، مقرون به صرفه، قابل حمل و دارای کاربری آسان برای استفاده هستند. امکان اینکه بتوانیم در هر زمان و در هر مکان، به سرعت و به آسانی از مکان یک فرد یا وسیله نقلیه مطلع شویم می تواند بسیار مفید باشد.

Qbit2

کاربرد ردیاب شخصی

اگر در خانه از افراد سالمند، مبتلا به آلزایمر، زوال عقل، اختلال حواس و توانخواه نگهداری می کنید، به خوبی می دانید که امکان اینکه این افراد دائماً در خانه تحت مراقبت باشند، وجود ندارد. چون آنها نیز بسته به شرایط خاص خودشان نیاز دارند ساعاتی از روز را در محیطی خارج از خانه بگذرانند و تجدید روحیه کنند.

به علاوه امکان این وجود ندارد که هر ساعت شخصی همراه و مراقب رفت و آمد آنها باشد، ضمن اینکه سالمندان که تا چندی قبل به صورت مستقل و بدون پرستار به هر جا که دوست داشتند می رفتند و با دوستان و اطرافیان شان معاشرت داشتند علاقه ای ندارند که مانند خردسالان با آنها برخورد شود و کسی دائماً مراقب آنها باشد. پس راحت ترین راه خرید ردیاب شخصی است.

به علاوه این دستگاه برای فرزندتان نیز همراه قابل اعتمادی است. کودکان و نوجوانان برای حفظ و تقویت اعتماد به نفس نیاز دارند که در جامعه حضور فعال داشته باشند. آنها نیاز دارند که ساعت هایی را با همسالان خود بگذرانند، اما برای برخی والدین این مسأله به راحتی قابل پذیرش نیست، آن هم فقط به دلیل ناامنی که در محیط های خارج از خانه احساس می کنند.

اگر فرزند شما یک ردیاب شخصی کوچک داشته باشد، هم شما به راحتی از موقعیت او مطلع می شوید و هم فرزندتان بدون اینکه احساس کند به او بی اعتماد هستید به فعالیت های اجتماعی می پردازد.

elder2

علاوه بر موارد بالا این دستگاه برای مراقبت از حیوانات خانگی نیز کاربرد دارد. در طول سال حیوانات دست آموز و خانگی بسیاری هستند که از خانه خارج می شوند و دیگر بازنمی گردند.

با توجه به  اینکه در سال های اخیر حضور حیوانات خانگی، بسیار رواج پیدا کرده و برای نگهداری از آنها هزینه های زیادی صرف می شود، پس داشتن یک ردیاب نیز برای اطلاع از آنها و پیشگیری از گم شدن و یا حتی سرقت آنها ضروری به نظر می رسد.

موارد استفاده دیگر این ردیاب ها، استفاده آنها برای وسایلی است که برای شما ارزش بالایی دارند. به طور مثال می توانید آن ها را در جعبه وسایل گران قیمت خود، همچون جواهرات، محموله ها و… بگذارید و یا با استفاده از آن در سفر، چمدان و دیگر وسایل خود را زیر نظر داشته باشید.

nana

کاربرد های اصلی ردیاب به اختصار

مزایای ردیاب شخصی

اولین مزیت این ردیاب کوچک، اندازه آن است. این اندازه کوچک باعث جلب توجه دیگران نمی شود و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. این اندازه کوچک باعث شده تا به آن نام ردیاب شخصی مخفی را اختصاص دهند.

اگر برای فرزند خود نیاز به ردیاب کودک دارید، می توانید ردیاب را در قسمتی از لباس وی قرار دهید و نگران موضوعات دیگر نباشید. در ضمن می توانید از ردیاب های گردنبند مانند نیز استفاده کنید.

همینطور می توانید برای استفاده از آن در وسایل نقلیه، چمدان ها و… با توجه به اندازه کوچک دستگاه، نقطه مناسب و دور از چشمی را برای آن پیدا کنید.

مزیت دیگر این ردیاب این است که نیازی به نصب ندارد. شما پس از خرید ردیاب شخصی می توانید بدون نیاز به کمک هیچ فرد متخصصی آن را راه اندازی کنید، در محل مورد نظر خود قرار دهید و از آن استفاده کنید.

مزیت مهم دیگر ردیاب افراد امکان ارتباط دو طرفه است. یعنی شما با کمک این دستگاه کوچک و سبک علاوه بر اینکه به صورت آنی و در هر لحظه از شبانه روز می توانید موقعیت فرد مورد نظر را بدانید، می توانید صداهای اطراف را بشنوید، یعنی اگر هنگام شنیدن صداهای اطراف شخص، متوجه صدای نامفهوم یا مشکوکی شوید، می توانید در اسرع وقت خود را به وی برسانید.

این قابلیت برای سالمندان و بیمارانی که تنها زندگی می کنند یا فرزندانی که به خاطر موقعیت شغلی والدین ساعت های زیادی را تنها هستند کاربردی است.

suitcase

محصولات ردیاب شخصی جی پی اس گستر